Андрій Кузьмяк про програму менторства

Андрій познайомився з БУРом, навчаючись в Українському католицькому університеті. Потім взяв участь у БУР таборі в Заліщиках та Малині і зрозумів, що хоче продовжувати розвиватися у нашій спільноті.
Упродовж чотирьох років роботи в нашій команді, Андрій розвивав освітні проєкти, а влітку почав координувати програму менторства. Менторство – новий, але актуальний в Україні інструмент розбудови громадянського суспільства. Зараз наша спільнота налічує близько 300 учасників та учасниць – це люди з всіх регіонів України віком від 15 до 58 років, з різним життєвим і професійним досвідом.

Що зараз із програмою менторства?

З початком повномасштабного російського вторгнення ми змушені були призупинити програму. Практично всі учасники, які подалися на програму взимку, впродовж перших місяців війни активно волонтерили для забезпечення військових і гуманітарних потреб, тому рішення про відновлення програми доводилося відтерміновувати. Але після того, як війна ввійшла в більш стабільну фазу і почали з’являтися перші ознаки втоми у волонтерських середовищах, ми зрозуміли, що менторська підтримка може бути інструментом поновлення внутрішнього ресурсу. Тому вирішили почати третій сезон програми менторства.

Менторство передбачає парну роботу – менті працює у парі з ментором або менторкою. Про кількість, тривалість та формат зустрічей учасники домовляються індивідуально в парі. Команда БУР забезпечує технічний і методологічний супровід учасників, а методологічною роботою вже майже два роки займається експертка з розвитку менторських спільнот Анна Уварова, одна із засновниць Центр інноваційної освіти "Про.Світ".

Моє найголовніше відкриття в часі координування програми менторства БУР – це сила і швидкість, з якою незнайомі люди починають вибудовувати коло довіри і вливатися у спільноту активних будівничих країни. 

Ментор_ка – людина, яка готова підставити плече, вислухати, поставити правильні питання, поділитися досвідом вирішення кризових ситуацій. Багато хто з нас має таких людей у житті, але формалізоване менторство може зробити цей інструмент ефективнішим, завдяки усвідомленому підходу у роботі між ментор_к_ами та менті.

Ключовим словом, яке описує інструмент менторства є підтримка. Ми всі її потребуємо на різних етапах життя, а в часі війни така підтримка – це справа життя і смерті.

Я ніколи не був в Маріуполі. Після перемоги обов'язково проведемо спільну зустріч учасників менторської програми БУР на березі Азову.

Взимку на програму подали заявки відразу 4 ментори з Маріуполя і близько десяти учасників з інших тимчасово окупованих регіонів. Після звільнення цих територій ми обов'язково зберемося на наші традиційні випускні зустрічі в одному із міст, які прийняли головний удар в протистоянні з росією.

інші новини

Благодійний фест у Вознесенську — збираємо 100 тисяч на відбудову міста
Благодійний фест у Вознесенську — збираємо 100 тисяч на відбудову міста

Збираємо 100 000 гривень для громади Вознесенська та відбудови домівок, які постраждали від обстрілів.

burchyk
burchyk
02.09.2022
ЩО ЦІКАВОГО ДЛЯ МОЛОДІ У СЕРПНІ?
ЩО ЦІКАВОГО ДЛЯ МОЛОДІ У СЕРПНІ?

#БУРрекомендує непроґав можливості

burchyk
burchyk
19.08.2022
Пітчинг проєктів в рамках БУР ΛАБ
Пітчинг проєктів в рамках БУР ΛАБ

Маєш ідею проєкту та вмотивовану команду? Гайда заповнювати заявку! БУР ЛАБ — це можливість отримати фінансування та прокачати навики проєктного менеджменту!

burchyk
burchyk
18.08.2022